Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

Andrzej Minko
pomysłodawca i współautor programu

Pomysłodawca programu związany z nim od 1996 roku.

Dziennikarz i ekonomista. Współpracował z Programem Trzecim Polskiego Radia oraz redakcją Sztandaru Młodych (przeprowadził m.in. wywiad z Gabrielem Garcia Margquezem). W latach 1987 - 1992 pracował w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej jako reporter i szef zespołu twórczego, realizując program „Spojrzenia”. Realizował także cykl reportaży dokumentalnych pt. „Śladami pierestrojki”.

W 1987 r. za sprawą jego reportażu sowieccy historycy po raz pierwszy publicznie przyznali, że sprawa Katynia była dziełem Stalina i NKWD. Od 1992 r. współpracował z Redakcją filmu dokumentalnego WDR nad cyklem filmów o przemianach w Polsce, Estonii, Łotwie i Litwie. Później jako producent wykonawczy pracował w Euromedia Ltd nad produkcją seriali, takich jak „Trzy szalone zera”, czy „Jacek”, który otrzymał srebrny medal na Festiwalu Filmów Telewizyjnych w Nowym Jorku (1993 r.) w kategorii filmów i seriali dla dzieci. Producent wykonawczy zagranicznych produkcji filmowych dla telewizji SAT 1, ARD, France 2/3 oraz Heschiche Rundfunk (HR).

W kwietniu 1996 roku, wspólnie z Wojciechem Tochmanem, stworzył polski projekt programu telewizyjnego, dedykowanego rodzinom osób zaginionych. Już 25 września 1996 roku na ekranach telewizyjnych ukazał się pierwszy odcinek „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...”.

Do września 1999 roku współautor i producent programu, później już samodzielny autor odcinków. Od września 2016 roku czuwa nad kształtem programu realizowanego w nowej formule przez dziennikarzy TVP3 Katowice, w siedzibie Regionalnego Ośrodka Telewizji Polskiej w Katowicach.

Interesuje się literaturą, muzyką barokową i operową. Jego hobby to zbieranie starych kartek pocztowych, map i planów dotyczących rodzinnych stron, Śremu i okolic.

Dla widzów programu, chcących przekazać cenne informacje na temat zaginionych, od lat dostępny pod numerem redakcyjnym 502 220 944.