Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

Zaginęła Czesława Białas i Wojciech Słomiany

Czesława Białas zaginęła 28 listopada 1995 r.

Czesława Białas zaginęła 28 listopada 1995 r.

Nowy trop to nadzieja dla rodziny pani Czesławy

Nowy trop to nadzieja dla rodziny pani Czesławy

Wojciech Słomiany zaginął prawdopodobnie 12 października 2017 r. w Holandii

Wojciech Słomiany zaginął prawdopodobnie 12 października 2017 r. w Holandii

Tuż po długim weekendzie majowy zajmiemy się sprawami dwóch zaginięć. Przybliżmy Państwu sprawę zniknięcia kobiety, która trwa już od ponad 20 lat oraz tajemnicze zaginięcie z Holandii.

Czesława Białas pochodzi z Warszawy woj. mazowieckie. Zaginęła 28 listopada 1995 roku. W dniu zaginięcia jej córka Katarzyna wróciła do domu około godz. 18. Na kuchence stał ciepły czajnik, było obrane jabłko i przygotowane lekarstwa. Wszystko wskazywało na to, że kobieta wyszła jedynie na chwilę. Opuściła dom zostawiając dokumenty, miała przy sobie tylko klucze. Do tej pory nie wiadomo, co mogło się wydarzyć 23 lata temu.

W 2010 r., w związku z upływem lat oraz koniecznością załatwienia spraw administracyjnych, sąd uznał kobietę za zmarłą. Mimo to, rodzina wciąż wierzy, że kobieta żyje. Nadziei dodaje fakt, że w wakacje 2017 r. jej córka pani Czesławy znalazła informacje o firmie, którą miałaby założyć zaginiona. Co stało się z mieszkanką Warszawy? W sprawie jest wiele niewiadomych, policja próbuje znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania.

Ponadto, w odcinku opowiemy również historię zaginięcia 42-latka. Wojciech Słomiany pochodzi z Rzeszowa woj. podkarpackie. Zaginął prawdopodobnie 12 października 2017 roku w Holandii, kiedy miał wrócić do Polski. Miał wtedy 42 lata. Za granicę pojechał, aby pracować przy produkcji sera. To nie pierwszy raz, kiedy odwiedzał Holandię, mieszkali tam jego znajomi. Podczas koleżeńskich wizyt nigdy nie dochodziło do problemów.

Tym razem już po dwóch dniach pobytu w Holandii (12 października 2017 r.) pan Wojciech dzwonił do swojego brata z informacją, że chce wracać. Prosił o pomoc przy zorganizowaniu transportu. Nie wiadomo, co się wydarzyło. Nie wytłumaczył, dlaczego tak szybko planuje powrót. To była ostania rozmowa braci. Od tego czasu zaginiony nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Jeśli ktoś z Państwa widział zaginionych, bądź wie, gdzie mogą przebywać prosimy o kontakt z redakcją, tel. 605-605-405.

Więcej informacji w kolejnym odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” emisję zaplanowano na sobotę, 5 maja 2018 r. godz. 12:25 TVP 3.