Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

Krewni długotrwale zaginieni. Co może zrobić rodzina?

Tomasz Rak - radca prawny

Tomasz Rak - radca prawny

Maciej Maciejowski zaginął 29 czerwca 2005 r.

Maciej Maciejowski zaginął 29 czerwca 2005 r.

Babcia Macieja Maciejowskiego szuka go od ponad 12 lat

Babcia Macieja Maciejowskiego szuka go od ponad 12 lat

W dzisiejszym odcinku poruszamy temat zaginięć, które trwają latami. Co zrobić, kiedy zaginięcie trwa przez 10, a czasem nawet 15 lat? Jak rozwiązać sprawy prawne? Gdzie się udać i kto nam pomoże? Na te i inne pytania odpowie nasz ekspert o godz. 15:10 w TVP 1.

Ostatni, w tym roku odcinek, poświęcamy rodzinom osób długotrwale zaginionych. W takiej sytuacji znalazła się rodzina Macieja Maciejowskiego z Krakowa. Mężczyzna zaginął ponad 12 lat temu. Wieloletnie poszukiwania, plakaty i starania nie przyniosły żadnych rezultatów. Rodzina wciąż nie wie, co się stało z ich bliskim. Żona zaginionego rozpoczęła procedurę uznania męża za osobę zmarłą. Rodziny zaginionych często podejmują taki krok, by uregulować sprawy majątkowe a także, by mieć poczucie, że można iść na czyjś grób i zapalić świeczkę.

W programie przypominamy procedurę oraz aspekty prawe uznania zaginionych za zmarłych. Nasz gość – Tomasz Rak, radca prawny wyjaśnia szczegóły i warunki konieczne, jakie muszą zaistnieć w takiej sytuacji. Aby pomóc, mecenas Rak dwie godziny po programie będzie pełnił dyżur telefoniczny pod nr (32) 771-85-22. Ekspert odpowie na wszystkie pytania związane z przepisami prawnymi dotyczącymi zaginięć. Więcej informacji już dziś o godz. 15:10 w TVP1. Zapraszamy!