Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

aktualności

W Białymstoku doszło do uprowadzeniem 25-letniej kobiety i jej trzyletniej córki Amelki.

W Białymstoku doszło do uprowadzeniem 25-letniej kobiety i jej trzyletniej córki Amelki.

W Białymstoku doszło do uprowadzenia 25 - letniej kobiety i jej trzyletniej córki.

Porwanie miało miejsce w czwartek, po godzinie 10:00 rano przy ulicy Dziesięciny 47 w Białymstoku. Dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy uprowadzili kobietę z dzieckiem poruszali się ciemnozielonym Citroenem C4 Xsara Picasso, o numerze rejestracyjnym: BL 60803 Napastnicy porzucili samochód przy ulicy Cedrowej w Białymstoku. Samochód, którym się poruszali pochodzi z wypożyczalni w Łomży. Policja ustawiła blokady w całym regionie. W sprawę zaangażowali się detektywi z Podlaskiego Biura Wywiadu Detektywistycznego, którzy wyznaczyli nagrodę w wysokości 10 tys. złotych za pomoc w odnalezieniu porwanych osób. Według najnowszych ustaleń, wynika że sprawcy mogą poruszać się samochodem marki Hyundai w kolorze białym. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca 25 – letniej matki i córki Amelki. Trwają poszukiwania.

Aneta Urbaniak

Aneta Urbaniak

Rozmowa z Anetą URBANIAK z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Projekt badawczy pt. „Rodziny osób zaginionych długotrwale” jest podstawą pracy doktorskiej. Realizowany w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego i współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach tzw. grantu wewnętrznego (uczelnianego). Celem badań jest opis społecznej przestrzeni - społecznego świata - w której funkcjonują bliscy osób zaginionych. Ze względu na innowacyjny obszar, zakres badań jest bardzo szeroki, by móc zdefiniować ewentualne obszary problemowe i w przyszłości konstruować skromniejsze, lecz bardziej precyzyjne przedsięwzięcia badawcze nastawione na konkretne aspekty wyłaniające się z narracji. Jak zawsze czekamy na Państwa pod numerem 605 605 405.

OD 2 MARCA PREMIERA PROGRAMU W SOBOTĘ O NOWEJ GODZINIE - 17:00

OD 2 MARCA PREMIERA PROGRAMU W SOBOTĘ O NOWEJ GODZINIE - 17:00

Premiera programu - sobota godz.17:00 TVP 3

Od 2 marca premiery odcinków "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." można obejrzeć w sobotę o godz. 17:00 na antenach TVP3 w każdym regionie. Powtórki programu w środy o godz. 20:00 Za zmiany godzin emisji redakcja nie odpowiada. W przypadku innych zmian będziemy informować naszych widzów na bieżąco. Jak zawsze czekamy na Państwa pod numerem 605 605 405.

Śląska Brygada Obrony Terytorialnej pomaga w poszukiwaniach

Śląska Brygada Obrony Terytorialnej pomaga w poszukiwaniach

Śląska Brygada Obrony Terytorialnej

Jako jedyna w Polsce wprowadza grupę poszukiwawczo – ratowniczą. Zespół poszukiwawczy będzie się składał z przewodników, nawigatorów i psów. Na przygotowanie programu pilotażowego przewidziane są cztery lata, więc po tym czasie grupy mają brać udział w poszukiwaniach. Grupa ma współpracować z policją, strażą pożarną i ochotnikami. Śląska brygada przez najbliższy rok szkolić ma jedynie nawigatorów, później wybrane osoby zostaną przewodnikami psów. Każdy żołnierz ma mieć własnego psa, który musi zdać egzamin państwowy. Jeśli zda - będzie mógł mieć etat w jednostce a przez to zapewnione dofinansowania na smycze, weterynarza itp. Ale przede wszystkim – czego nie ma w innych jednostkach – będzie miał finansowane szkolenia. Co ważne- jest wiele ras psów, które mogą dostać etat w wojsku. Na pracę mogą liczyć nie tylko owczarki. Emisja reportażu o zaginionym w odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, sobota 16.02.2019 r.

Michał Wojtyś zaginiony

Michał Wojtyś zaginiony

Zaginiony Michał Wojtyś

Michał Wojtyś (29 lat) z Kościelnej Wsi. Zaginął 5 stycznia 2019 roku, pojechał na dyskotekę do Kalisza. Wcześniej spożywał alkohol. Z klubu został wyrzucony przez ochroniarzy, ponieważ spał w loży. To jak został wyrzucony bez kurtki, w samej koszuli zarejestrowały kamery monitoringu. Widział to również kolega, który był z nim na dyskotece. Michał dzwonił później do niego, ale gdy kolega próbował oddzwonić telefon Michała był już wyłączony. Kamery monitoringu zarejestrowały go jak chodzi po mieście a trop gubi się w okolicy rzeki Prosny. Chłopak nie miał przy sobie nic, poza dokumentami, pieniędzmi. W reportażu pokazujemy przebieg ostatnich wydarzeń przed zaginięciem Michała. W materiale pokazujemy tez zdjęcia z szeroko zakrojonych poszukiwań policji, grup poszukiwawczych i rodziny. O przyczynach, obawach i jego problemach z alkoholem opowiadają jego bliscy. W reportażu pokazujemy przebieg ostatnich wydarzeń przed zaginięciem Michała. Okiem rodziny próbujemy ustalić gdzie mógł udać się mężczyzna. W materiale pokazujemy tez zdjęcia z szeroko zakrojonych poszukiwań policji, grup poszukiwawczych i rodziny. W reportażu pokazujemy przebieg ostatnich wydarzeń przed zaginięciem Michała. W materiale pokazujemy też zdjęcia z szeroko zakrojonych poszukiwań policji, grup poszukiwawczych i rodziny. Jeśli ktoś z Państwa ma informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z redakcją tel. 605 605 405. Emisja reportażu o zaginionym w odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, sobota 09.02.2019 r.

Zaginiony Krzysztof Fąfara

Zaginiony Krzysztof Fąfara

W najbliższym odcinku zajmujemy się sprawą zaginięcia Krzysztofa Fąfary z Wrocławia

Krzysztof Fąfara zaginął 9 grudnia 2018 r. we Wrocławiu. Dwa dni przed zaginięciem – 7 grudnia, był legitymowany przez policję i odwieziony do Izby Wytrzeźwień. Natomiast już 9 grudnia został znaleziony na klatce schodowej przy ulicy Jarocińskiej, w bardzo złym stanie. Wyglądał na pobitego albo po upadku ze schodów. Wezwana karetka pogotowia zamierzała go zabrać do szpitala, na co nie wyraził zgody. Miał 59 lat. Jeśli ktoś z Państwa ma informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z redakcją tel. 605 605 405. Emisja reportażu o zaginionym w kolejnym odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, sobota 02.02.2019 r., godz. 12:20, ogólnopolska antena TVP 3.

Zaginął Jan Orlicki

Zaginął Jan Orlicki

W najbliższym odcinku zajmujemy się sprawą zaginięcia Jana Orlickiego z Radomia (mazowieckie)

Jan Orlicki z Radomia zaginął 15 listopada 2018 r . Wyszedł z domu na krótki spacer. Zdaniem rodziny pan Jan ma początki choroby Alzheimera. Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań, nie udało się ustalić gdzie może być. Jeśli ktoś z Państwa ma informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z redakcją tel. 605 605 405. Emisja reportażu o zaginionym w kolejnym odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, sobota 26.01.2019 r., godz. 12:20, ogólnopolska antena TVP 3.

Zaginął Adrian Dudek

Zaginął Adrian Dudek

W najbliższym odcinku zajmujemy się sprawą zaginięcia 20-letniego Adriana Dudeka z Brodnicy.

W dniu 22 grudnia w Brodnicy zaginął 20-letni Adrian Dudek. Wyszedł ok. godz. 22 ze swojego mieszkania przy ulicy 700-lecia. Po wyjściu z domu, mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku, do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Przełom w sprawie trojaczków z Żywca

Przełom w sprawie trojaczków z Żywca

6 października zajmowaliśmy się sprawą Pani Krystyny Pezdek, która szukała informacji o swojej siostrze - bliźniaczce. Opublikowaliśmy fragment nagrania z kaplicy klasztoru Jasnogórskiego, na którym widać osobę łudząco przypominającą Panią Krystynę. Po emisji kobieta z nagrania odezwała się do naszej redakcji!

W 1963 roku w Żywcu urodziły się trojaczki. Wkrótce zostały przetransportowane helikopterem do jednego z krakowskich szpitali. Później rodzice dowiedzieli się, że jedno z dzieci nie przeżyło, ale nie otrzymali żadnych dokumentów, takich jak akt zgonu. Po ponad 50 latach na nagraniu z Jasnogórskiego klasztoru pani Krystyna - jedna z trojga bliźniąt - dostrzegła łudząco do siebie podobna kobietę. To dało powód do podejrzeń, że mogła to być jej "zmarła" siostra. Sprawę przedstawialiśmy kilka tygodni temu w programie. Teraz rozmawiamy z rzekomo "zmarłą siostrą" w rozmowie telefonicznej w naszym studio. Zachęcamy do obejrzenia odcinka z 3 listopada.

Poszukiwana 28-latka z Łodzi niestety nie żyje

Poszukiwana 28-latka z Łodzi niestety nie żyje

27 października 2018 roku w programie poruszaliśmy sprawę zaginięcia Pauliny z Łodzi. Już po realizacji nagrania dostaliśmy smutną informację o śmierci kobiety

Paulina (lat 28) zaginęła 20 października 2018 roku w Łodzi. W studio programu rozmawialiśmy telefonicznie o tej sprawie z podkomisarzem Marcinem Fiedukowiczem, oficerem prasowym z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Po realizacji programu otrzymaliśmy informację o zakończeniu poszukiwań, w związku z odnalezieniem ciała kobiety i zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o jej zabójstwo. Ciało 28-latki znaleziono na Stawach Jana w Łodzi 26 października. Zaginiona miała duże obrażenia i rany kłute na szyi. Mamuka K., 39 latek z Gruzji został zatrzymany w czwartek 1.11 ok. godz. 6 rano na terenie Kijowa. Mężczyzna był ścigany międzynarodowym listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie w związku z podejrzeniami o morderstwo Pauliny. Grozi mu dożywocie.