Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

aktualności

Poszukujemy Łukasza Brzozowskiego z Gołotczyzny

Poszukujemy Łukasza Brzozowskiego z Gołotczyzny

W dzisiejszym odcinku (piątek, 12.01.2018r.) zajmiemy się sprawą zaginięcia młodego chłopaka z Mazowsza. Łukasz Brzozowski wyszedł z domu 9 grudnia 2017r., od tego momentu nie kontaktował się z rodziną.

O zaginięciu 24-latka dowiadujemy się z listu, jakie wysłała do nas pani Teresa – matka Łukasza. Jak wspomina — syn często był zamyślony, mało jadł, a jego nastrój pogarszał się z dnia na dzień. W sobotę, 9 grudnia 2017r. w pośpiechu wyszedł z domu, zostawił wszystkie dokumenty. Rodzina szukała Łukasza w szpitalach oraz u znajomych — działania nie przyniosły efektu. Policyjna interwencja również nie wyjaśniła, gdzie znajduje się 24-latek. W najbliższym reportażu spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, co mogło przytrafić się Łukaszowi.

Ponadto, w studio zajmiemy się sprawą zaginionego w Zabrzu – Karola Apostela. 80-latek wyszedł z domu 18 grudnia 2017 r. Jeśli ktoś z Państwa ma informacje na temat zaginionych, prosimy o kontakt z redakcją tel. 605 605 405 .

Zaginął Kyrylo Vozniuk. Uczestniczymy w poszukiwaniach

Zaginął Kyrylo Vozniuk. Uczestniczymy w poszukiwaniach

W najbliższy piątek 5 stycznia 2018 r. o 15.10 w TVP1, pokażemy reportaż o młodym mężczyźnie pochodzącym z Ukrainy, który zaginął w Polsce. Każdego, kto ma informacje na temat tego zaginięcia, prosimy o kontakt tel. 605 605 405.

Kyrylo Vozniuk ma 25 lat. Mężczyzna trzy lata temu po raz pierwszy przyjechał do Polski. Tu pracował i mieszkał. Od dłuższego czasu pracował w cukierni w Sierpcu (woj. mazowieckie). W Polsce przebywał legalnie i nie myślał o powrocie na Ukrainę.

W sobotę 4 listopada 2017 r. Kyrylo poszedł na dyskotekę w Borkowie Kościelnym. Dotarł tam, potwierdza to monitoring z klubu. Bawił się do godziny 00:53, następnie wyszedł i przepadł. Towarzyszymy matce mężczyzny, która przyjechała do Polski, aby odnaleźć syna.

Ponadto, w piątkowym odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” gościem w studio będzie Andrzej Minko, pomysłodawca i współtwórca programu. Redaktor podsumuje miniony rok, opowie o naszych sukcesach oraz pomocy widzów i internautów, która jest niezastąpiona.

Krewni długotrwale zaginieni. Co może zrobić rodzina?

Krewni długotrwale zaginieni. Co może zrobić rodzina?

W dzisiejszym odcinku poruszamy temat zaginięć, które trwają latami. Co zrobić, kiedy zaginięcie trwa przez 10, a czasem nawet 15 lat? Jak rozwiązać sprawy prawne? Gdzie się udać i kto nam pomoże? Na te i inne pytania odpowie nasz ekspert o godz. 15:10 w TVP 1.

Ostatni, w tym roku odcinek, poświęcamy rodzinom osób długotrwale zaginionych. W takiej sytuacji znalazła się rodzina Macieja Maciejowskiego z Krakowa. Mężczyzna zaginął ponad 12 lat temu. Wieloletnie poszukiwania, plakaty i starania nie przyniosły żadnych rezultatów. Rodzina wciąż nie wie, co się stało z ich bliskim. Żona zaginionego rozpoczęła procedurę uznania męża za osobę zmarłą. Rodziny zaginionych często podejmują taki krok, by uregulować sprawy majątkowe a także, by mieć poczucie, że można iść na czyjś grób i zapalić świeczkę.

W programie przypominamy procedurę oraz aspekty prawe uznania zaginionych za zmarłych. Nasz gość – Tomasz Rak, radca prawny wyjaśnia szczegóły i warunki konieczne, jakie muszą zaistnieć w takiej sytuacji. Aby pomóc, mecenas Rak dwie godziny po programie będzie pełnił dyżur telefoniczny pod nr (32) 771-85-22. Ekspert odpowie na wszystkie pytania związane z przepisami prawnymi dotyczącymi zaginięć. Więcej informacji już dziś o godz. 15:10 w TVP1. Zapraszamy!

Pokazujemy jak działa Mobilne Centrum Wsparcia poszukiwań

Pokazujemy jak działa Mobilne Centrum Wsparcia poszukiwań

Dziś w programie felieton o Mobilnym Centrum Wsparcia Poszukiwań Komendy Głównej Policji. Czyli o samochodzie, który dzięki nowoczesnym technologiom pomaga w poszukiwaniach zaginionych na terenie całego kraju.

Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań, choć wygląda niepozornie kryje w sobie technologie, które ułatwiają poszukiwania zaginionych. Jego zalety to szybkość i mobilność, a także samowystarczalność. Choć nie całkiem, bo przecież potrzebni są jeszcze fachowcy, który będą go obsługiwać.

Jakim sprzętem dysponuje? Jaka jest jego skuteczność? oraz co czują osoby, które od lat pracują szukając zaginionych? O tym w dzisiejszym odcinku programu Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie TVP o 15.10 w Jedynce.

Co kiedy ze szpitala ginie pacjent? - dziś w programie rozmowa ze specjalistą

Co kiedy ze szpitala ginie pacjent? - dziś w programie rozmowa ze specjalistą

Zaginięcia pacjentów, którzy opuszczają szpitale. Kto ponosi za nie odpowiedzialność? Jak rodzina pacjenta może dochodzić swoich praw? M.in. o tym w dzisiejszym odcinku o 15.10 w TVP 1

W programie przytaczamy przykłady osób, które zaginęły, wychodząc ze szpitali. Często zaginięcia te, czy u osób ze stwierdzoną depresją, czy też takich, u których występują powikłania na tle psychicznym w wyniku np. urazów głowy, kończą się tragicznie. Tak stało się i tym razem, gdy poszukiwaliśmy zaginionego Dariusza Walocha z Choronia. Mężczyzna pod koniec listopada po tym jak upadł trafił do szpitala, na drugi dzień nie w pełni świadomy, opuścił go w dresie i kapciach. Poszukiwania nie ruszyły jednak od razu. Dlaczego? Jaki jest efekt tej sprawy? O tym w dzisiejszym programie.

Specjalnie na tę okoliczność w studio pojawi się specjalista z biura Rzecznika Praw Pacjenta - Stanisław Frydrychowicz. Odpowie na pytanie co mogą zrobić rodziny, które znalazły się w sytuacji, gdy ich bliski zaginął, a nikt z personalu szpitalnego go nie zatrzymał. Czy szpital ponosi konsekwencje? Czy rodzina może liczyć na wsparcie lub zadośćuczynienie? Co w sytuacji, gdy dojdzie do tragedii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy przed telewizory dziś o 15.10 w TVP1.

Szukamy Agnieszki Sobczyk nastolatki z Pomorza

Szukamy Agnieszki Sobczyk nastolatki z Pomorza

W najbliższym odcinku programu zajmujemy się sprawą Agnieszki Sobczyk (obecnie 16-latki), która zaginęła 17 marca 2017 roku, kiedy jechała z miejscowości Dziewięć Włók (woj. pomorskie) do swojego gimnazjum w Gdańsku.

Dziewczyna uciekła z domu. To nie pierwszy jej wybryk. Tym razem jednak rodzice Agnieszki nie wiedzą, gdzie i z kim przebywa. Na dziewczynce spoczywa też obowiązek szkolny. W gimnazjum nauczyciele czekają, by przyjąć ją z powrotem. Towarzyszymy matce zaginionej, pani Bożenie, przy poszukiwaniu nastolatki w Gdańsku i okolicach. Agnieszka może być wszędzie. Najważniejsze, by dała znać, że żyje. Jeśli nie do mamy, to do nas do redakcji: tel. 605 605 405. Czekamy na wieści.

W najbliższym odcinku 15 grudnia w piątek o 15.10 w TVP1 w studio rozmawiamy także z sędzią Krzysztofem Zawałą z Sądu Okręgowego w Katowicach o przypadkach nastoletnich ucieczek. Co grozi takim dzieciom od strony prawnej? Czy osoby pomagające w ucieczkach można w polskim prawie ukarać? Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do rozmowy.

Ponadto dla naszych widzów też szczęśliwa informacja, po pół roku poszukiwań odnalazła się 15-letnia Mariola Grochowska z Drawska Pomorskiego. W studiu rozmawiamy telefonicznie z jej mamą.

Operator KWKW nagrodzony

Operator KWKW nagrodzony

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz operator kamery Kamil Szołtysik, został nagrodzony za najlepsze zdjęcia, które wykonał do programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...".

Jury 24. edycji Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej doceniło talent i pracę Kamila, który z programem związany jest od września 2016 roku. Jest także autorem zdjęć do prawie wszystkich reportaży, które pojawiły się u nas w programie. W czasie ostatniego przeglądu przyznano mu nagrodę w kategorii specjalnej. Kamil zyskał tytuł autora najlepszych zdjęć. Nagrodę zagwarantowały mu ujęcia do reportażu „Powrót”" na temat zaginionej nad jeziorem Nyskim, Wandy Szeptun, autorem reportażu był red. Łukasz Kowalski, współautor programu. Reportaż przedstawiający historię zaginionej Wandy Szeptun, emitowany był w „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” 9 grudnia 2016 r. Do dziś sprawa jednak została niewyjaśniona.

Z tej okazji 24.11.2017 r. w studio gościliśmy Kamila, wieloletniego pracownika TVP3 Katowice, który opowiedział o kulisach swojej pracy.

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań Eugeniusza Lisowskiego

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań Eugeniusza Lisowskiego

Zapraszamy na reportaż, który potwierdza, że rodziny zaginionych nie powinny tracić nadziei na powrót najbliższych.

Eugeniusz Lisowski zniknął 13 października 2017 r. 87-latek wyszedł na grzyby i nie wrócił do domu. Zaniepokojona rodzina rozpoczęła poszukiwania. Wszystkie próby okazały się bezskuteczne. Kiedy rodzina traciła nadzieję... po 5 dniach samotnej tułaczki zaginiony sam wrócił do domu. Przetrwał w lesie bez leków, jedzenia i pieniędzy.

W najnowszym odcinku Pan Eugeniusz opowie o szczęśliwym finale swojego zaginięcia. Więcej już o godz. 15:20 w TVP1.

Szukamy Gustawa Dudy z Ustronia

Szukamy Gustawa Dudy z Ustronia

W najbliższy piątek zapraszamy na reportaż o zaginionym Gustawie Duda (83-lat) z Ustronia (śląskie).

Pan Gustaw 23 października wyszedł z domu i już do niego nie wrócił. Mężczyzna chciał wyrzucić śmieci, nic nie zapowiadało jego zniknięcia. 83-latek nie chorował, był w dobrej kondycji. Ślady wskazują, że udał się w stronę centrum Ustronia. Na monitoringu widać, że bardzo się spieszył. Ostatni widział go właściciel sklepu meblowego, który tamtego dnia zamykał zakład koło godz. 13.30. Co mogło się przytrafić mężczyźnie? O tym m.in. w dzisiejszym odcinku "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..."

Koniec poszukiwań Zbigniewa Kłapacza

Koniec poszukiwań Zbigniewa Kłapacza

Niestety, mimo że włożyliśmy bardzo dużo sił w odnalezienie Pana Zbigniewa Kłapacza, finał tych poszukiwań jest smutny.

Jego ciało zostało odnalezione 13 września 2017 r. w jednym z lasów oddalonym o ok. 10 km od miejsca, w którym po raz ostatni logował się telefon mężczyzny. Informacja ta dotarła do nas od razu, niemniej ze względu na trwające procedury i badania identyfikacyjne, nie mogliśmy podać jej publicznie do wiadomości. Wyniki, które potwierdziły tożsamość p. Zbigniewa nadeszły w listopadzie. Ze wstępnych ustaleń wykluczyć można udział osób trzecich w tym zaginięciu.

Przypomnijmy, Pan Zbigniew pochodził z miejscowości Bodzanów (małopolskie). Miał 56 lat. Zaginął 01.01.2017 r. w Dobczycach. Nad ranem telefonował do żony, że jest w lesie, potrzebował pomocy. Reportaż o jego zaginięciu przedstawialiśmy w programie 10 marca 2017 r. Wcześniej kilkukrotnie emitowaliśmy komunikat, wiele razy też przypominaliśmy Państwu tę sprawę. Żałujemy, że tym razem nie udało się pomóc na czas. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i jednocześnie kończymy poszukiwania Pana Zbigniewa w programie.