Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

aktualności

Zbigniew Kłapacz nadal nieodnaleziony

Zbigniew Kłapacz nadal nieodnaleziony

16 czerwca 2017 r. podczas "Konferencji 5 żywiołów - Droniady 2017" w trakcie ćwiczeń prowadzone były poszukiwania zaginionego Zbigniewa Kłapacza.

W porozumieniu z Policją działania w terenie na obszarze ok. 50 hektarów prowadziła: Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Psami, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Goszcza, Kadra i kadeci ze Szkoły Aspirantów, Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, przewodnicy psów ratowniczych i psów zwłokowych oraz wolontariusze - uczestnicy konferencji. Grupy pracowały wykorzystując ortofotomapy wykonane w tym samym dniu przez zespoły dronowe na wskazanym obszarze.

Niestety, do tej pory nie udało się odnaleźć zaginionego. Działania - w podobnym składzie - będą prowadzone w późniejszym terminie, jako ćwiczenia grup poszukiwawczych.

Redakcja przypomina, że wciąż poszukuje zaginionego od 1 stycznia 2017 roku Zbigniewa Kłapacza z Bodzanowa (woj. małopolskie). Jeśli posiadacie Państwo informacje na jego temat prosimy o kontakt tel. 605 605 405 lub e-mailowo: ktokolwiekwidzial@tvp.pl

Podziękowania dla organizatorów "Konferencji 5 Żywiołów"

Wakacyjna przerwa w emisji, przenosimy działania do sieci!

Nowa pora emisji! Piątek 16.25!

Nowa pora emisji! Piątek 16.25!

Odnalezione kolejne dwie osoby

Odnalezione kolejne dwie osoby

W dzisiejszym odcinku informujemy o kolejnych odnalezieniach.

Poszukiwany w programie 17 latek Marcin Proć, który uciekł z Ośrodka Wychowawczego we Włocławku, woj. kujawsko-pomorskie 19 marca, został odnaleziony. Wiadomość przekazała redakcji matka Marcina.

Kolejni odnalezieni w programie!

Kolejni odnalezieni w programie!

W ubiegłym tygodniu w programie Alicja Popiel rozmawiała telefonicznie w studio z mamą Oli Krupińskiej z Warszawy. 18 latki, która z nieznanych przyczyn nie wróciła do domu 31 marca. Po raz kolejny, poszukiwania zakończyły się sukcesem. Ola znalazła się, dzięki pomocy policjantów z warszawskiej Woli i Śródmieścia. Dzisiaj obie panie są już spokojne, Ola dochodzi do siebie w szpitalu, a mama może teraz spokojnie pracować.

Dwa tygodnie temu w tym studio matka oraz brat Piotra Płatka, który od 26.04.2015 r. nie odzywał się do rodziny, apelowali do niego o kontakt. Jak się okazało skutecznie, ponieważ już kilka dni później Piotr zadzwonił do naszej redakcji oraz do rodziny. Jest cały i zdrowy, mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Policjanci z Gliwickiej Komendy mogą, dzięki programowi, zamknąć kolejną ze spraw zaginionych.

Nie udało się niestety pomóc poszukiwanym przez nas: Janowi Szmajdzie z Jastrowia w Wielkopolsce, miał 74 lata; Romanowi Leśniakowi z Knurowa, woj. śląskie, miał 76 lat oraz Danucie Wielocha z Radomia, woj. mazowieckie, miała 54 lata. Rodzinom zaginionych składamy kondolencje.

Wciąż poszukujemy Wojciecha Jęśko z Gulcza

Wciąż poszukujemy Wojciecha Jęśko z Gulcza

Wojciech Jęśko (23 l.) z miejscowości Gulcz w województwie wielkopolskim, zaginął 16 grudnia 2016 roku. Ekipa "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." rusza wraz z Komendą Powiatową Policji w Czarnkowie na ponowne przeszukiwania rzeki Noteć. Pomagają im w tym nie tylko policjanci i strażacy, ale i psy, które potrafią tropić zapach ciała ludzkiego na wodzie.

W programie także pokażemy felieton o pracy przewodników psów tropiących z Komisariatu Wodnego w Poznaniu. To wyjątkowe psy, ponieważ potrafią rozpoznawać zapachy ludzkich zwłok znajdując się... na wodzie. Jak to robią i jak są do tego szkolone? O tym już dzisiaj.

Wszystkich Państwa prosimy także o pomoc w odnalezieniu Piotra Płatka, który od 2015 roku nie daje znaku życia. Wyjechał do wielkiej Brytanii w celach zarobkowych, miał 33 lata, gdzie jest i co teraz robi? Tego próbują dowiedzieć się najbliżsi - brat i matka zaginionego, zaproszeni do studia programu.

Jeżeli ktokolwiek coś wie, na temat zaginionych prosimy o kontakt z redakcją 605 605 405. Zapraszamy na odcinek już dziś w TVP1 o 15.20.

Cały i zdrowy odnalazł się Kamil Pawlak!

Cały i zdrowy odnalazł się Kamil Pawlak!

Kamil Pawlak zaginał 23 grudnia 2016 r., wsiadł w rodzinny samochód i pojechał, jak powiedział rodzinie, na spotkanie wigilijne do Torunia. Miała to być Wigilia w grupie, z którą przechodził terapię. Do Torunia jednak nie dojechał. Samochód znaleziono rozbity w polu, na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Potem pojawiła się informacja, że był widziany w Jaworze, na Dolnym Śląsku. Nie natrafiono tam jednak na Kamila. Wreszcie, przygotowaliśmy reportaż o okolicznościach zaginięcia chłopaka, po nim pojawiło się kilka sygnałów, które przekazaliśmy policji (poniżej materiał).

Kilka dni temu Kamil Pawlak zgłosił się na policję i złożył oświadczenie, że nie jest już osobą zaginioną. Do matki nadesłał list, w którym obiecuje stały kontakt, ale na razie do domu nie przyjedzie. Na tym poszukiwanie Kamila Pawlaka zostało zakończone. Dziękujemy wszystkim widzom, którzy zgłaszali nam informacje o zaginionym.

Szczęśliwy finał poszukiwań Zofii Rygalskiej

Szczęśliwy finał poszukiwań Zofii Rygalskiej

Zofia Rygalska z Siedlca (gmina Pajęczno) wyszła z domu 18 lutego. Policja włączyła się w poszukiwania 27 lutego, bo dopiero wtedy otrzymała zgłoszenie od rodziny. Warto tu przypomnieć, że nie ma żadnego dokumentu, ani ustawy, które nakazywały by czekać ze zgłoszeniem 48 godzin! Zaginięcie należy zgłosić natychmiast!

Ekipa "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." pomaga rodzinie stworzyć plakaty zaginionej. Udają się w tym celu do Urzędu Gminnnego, który pomaga je wydrukować. Z początku rodzina nie wierzy, że mogą one dużo zdziałać, ponieważ we wsi kobietę znał każdy. Jak się jednak okazuje, ta z pozoru błaha czynność, ratuje kobietę, która odnajduje się!

O tym w kolejnym odcinku programu opowie autorka reportażu, która była na miejscu - Barbara Jendrzejczyk. Premiera jak zwykle w TVP1, piątek 15.20.

Faustyna Rokowska odnalazła się cała i zdrowa!

Faustyna Rokowska odnalazła się cała i zdrowa!

Faustyna Rokowska, poszukiwana w naszym programie odnalazła się w Poznaniu. Dziewczyna pochodzi z miejscowości Zator w woj. małopolskim, zaginęła w sierpniu 2016 roku. Obecnie przebywa już w ośrodku szkolno-wychowawczym. Cieszymy się, że odnalazła się cała i zdrowa.

Niestety nie udało się pomóc poszukiwanemu Łukaszowi Reszkiewiczowi z Ełku, którego ciało znaleziono 20 km od miejsca zamieszkania oraz Rafałowi Serwie z Gosławic, którego poszukiwaliśmy nad Dunajcem - oboje nie żyją. Rodzinom składamy kondolencje.