Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

aktualności

Zaginął Dariusz Szczurek z Rudy Kościelnej

Zaginął Dariusz Szczurek z Rudy Kościelnej

W najbliższym odcinku programu zajmiemy się sprawą zaginięcia Dariusza Szczurka. Mężczyzna jest poszukiwany od ponad 6 miesięcy.Przypomnijmy, Dariusz Szczurek pochodzi z Rudy Kościelnej, woj. świętokrzyskie. Zaginął 8 września 2017 roku w Kijance w woj. mazowieckim, gdzie pracował przy wycince drzew.

Reporterzy z redakcji „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” udali się do rodzinnej miejscowości zaginionego. Tam wspólnie z mieszkańcami uczestniczyli w poszukiwaniach. Na miejscu pracował także Grupa Specjalna Płetwonurków RP pod przewodnictwem Macieja Rokusa. W sprawie zaginionego pojawiło się wiele tajemniczych wątków. Co stało się z mężczyzną?

Emisja reportażu o zaginionym w kolejnym odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, niedziela 25.03.2018 r., godz. 14:25, TVP 3.

Szukamy Weroniki Muniak z Myślenic

Szukamy Weroniki Muniak z Myślenic

W kolejnym odcinku programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” zajmiemy się sprawą zaginięcia Weroniki Muniak. Nastolatka zaginęła na początku marca.

Zaginiona dziewczyna ma 16 lat. 1 marca 2018 r. wyszła z domu w Myślenicach. Do tego momentu nie nawiązała kontaktu z rodziną. To pierwsza taka sytuacja, wcześniej nastolatka nie sprawiała problemów. Co mogło nakłonić Weronikę do ucieczki? Wychodząc z domu zabrała ze sobą ubrania, koc oraz oszczędności. Jej telefon jest nieaktywny. Czy nastolatka planowała swoje zniknięcie? Gdzie obecnie przebywa? Weroniki szuka mama, która apeluje do córki z prośbą o powrót do domu.

Emisja reportażu o zaginięciu Weroniki Muniak już w niedzielę 18.03.2018 r. o godz. 14:25 w TVP 3.

Kolejna nagroda dla programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..."

Kolejna nagroda dla programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..."

Miło nam poinformować, że program "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." został ponownie doceniony.

14 marca 2018 r. w Teatrze Groteska w Krakowie ogłoszono wyniki VII Edycji Konkursu „Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka”. Tegoroczne jury postanowiło wyróżnić pracę naszej młodej reporterki – Ilony Ptak.

Reportaż, autorstwa Ilony, o zaginionym Piotrze Kijance z Krakowa, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Debiut Publicystyczny Roku”. To już czwarta nagroda dla programu oraz jego twórców, od kiedy program przeniósł swoją realizację do katowickiego ośrodka TVP.

Wcześniej nagrody otrzymali:

- Andrzeja Minko – Nagroda Specjalna Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

- Łukasz Kowalski – Honorowe wyróżnienie nagrody Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich 2016 za dziennikarstwo śledcze przeprowadzone w reportażu dotyczącym zaginięcia Marcina Ciaka.

- Kamil Szołtysik – Pierwsza Nagroda w kategorii specjalnej autora najlepszych zdjęć Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej za zdjęcia do reportażu „Powrót”. Reportaż dotyczył zaginionej nad jeziorem Nyskim, Wandy Szeptun.

Kulisy pracy rysowników policyjnych, o tym w KWKW!

Kulisy pracy rysowników policyjnych, o tym w KWKW!

W najbliższym odcinku programu w niedzielę o 14.25 w TVP3 będzie można zobaczyć kulisy pracy jednego z najlepszych rysowników policyjnych. Zapraszamy przed telewizory.

Dariusz Piekarski jest rysownikiem policyjnym. Przez 22 lata swojej służby wykonał ponad dwa tysiące portretów, które w wielu przypadkach doprowadziły do rozwiązania śledztw i spraw zaginionych, nawet po bardzo wielu latach! Współpracował z funkcjonariuszami z krakowskiego "Archiwum X" od samego początku istnienia grupy dochodzeniowej. Ma na swoim koncie udział w tak głośnych sprawach jak zabójstwo dziennikarza Jarosław Ziętary czy Iwony Cygan ze Szczucina. Wykonywał także progresję wiekową w sprawie Roberta Wójtowicza, zaginionego z Krakowa, którego poszukiwaliśmy w programie.

Specjalnie dla widzów programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." portrecista opowie o kulisach swojej pracy. Poniżej kilka zdjęć z realizacji tego materiału. Premiera programu już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:25 na antenie TVP3 we wszystkich regionach!

Hieronim Zieliński, Emil Szymborski, Marek Picheta, Filip Grochala i Weronika Muniak poszukiwani!

Hieronim Zieliński, Emil Szymborski, Marek Picheta, Filip Grochala i Weronika Muniak poszukiwani!

Redakcja programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” poszukuje:

1. Hieronim Zieliński

Mężczyzna zaginął 6 stycznia 2018 r. w Kościelisku, woj. małopolskie. 51-latek w święto Trzech Króli, wyszedł z domu około godz. 12:00. Miał pójść na mszę do kościoła na Krzeptówkach. Kwadrans po 12, był widziany, gdy szedł ulicą, w kierunku kościoła. Msza odbyła się o 12:30, niestety mężczyzny na niej nie było. Policja cały czas próbuje wyjaśnić, co stało się z zaginionym. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że telefon mężczyzny ostatni raz logował się ostatni 6 stycznia około godz. 14, w miejscu nieopodal domu, w którym mieszka z żoną.

2. Emil Szymborski

19-nastolatek zaginął 11 stycznia 2018 r. w Helmond, Holandii. Jak wyjaśnia ojciec zaginionego, Emil 11 stycznia 2018 wrócił ze spotkania ze znajomymi, wykąpał się i przebrał, a następnie wyszedł z domu między 17 a 18. Zabrał ze sobą rower. W domu zostały jego klucze, dwa telefony oraz karta bankowa. Prawdopodobnie może mieć przy sobie paszport.

3. Marek Picheta

Zaginiony mieszka w Skawinie, woj. małopolskie. 13 lutego 2018 r., o godz. 18:30 wyszedł z domu, nie zabierając ze sobą dokumentów ani telefonu. Wyglądało na to, że idzie się przejść lub pobiegać. Do tej pory nie skontaktował się z rodzicami, bratem, ani ze znajomymi. Policja zabezpieczyła fragmenty monitoringu miejskiego, jednak jego jakość nie pozwala na ustalenie, czy widoczna osoba to zaginiony Marek Picheta.

4. Filip Grochala

Filip, wspólnie z kolegą, podróżował stopem do Hiszpanii. Podczas drogi zatrzymali się w Bonn, gdzie postanowili nocować na dworcach. Z 13 na 14 lutego 2018 r., spali na ławce na dworcu głównym (Haputbahnhof). Nad ranem okazało się, że Filip zniknął. Kolega powiadomił brata zaginionego o zaistniałej sytuacji. Wciąż nie wiadomo, co stało się z 20-latkiem.

5. Weronika Muniak

16-letnia Weronika zaginęła 1 marca 2018 r. w Myślenicach, woj. małopolskie. Dziewczyna wyszła z domu rano i od tego momentu nie kontaktowała się z rodzicami. Zabrała ze sobą ubrania, koc oraz oszczędności. Jej telefon jest nieaktywny. Mama nastolatki Matka przypuszcza, że córka mogła udać się do znajomych, do Krakowa.

Jeśli wiedzą coś Państwo o losie zaginionych prosimy o kontakt z naszą redakcją: tel. 605 605 405 lub e-mail: kwkw@tvp.pl.

Poszukujemy Olivii Ensinas Hłond. Gdzie jest dziewczynka?

Poszukujemy Olivii Ensinas Hłond. Gdzie jest dziewczynka?

Zapraszamy na najbliższy odcinek, w którym przypomnimy sprawę zaginięcia Olivii Ensinas Hłond. Dziewczynka zaginęła 29 czerwca 2013 roku w Blachowni koło Częstochowy.

W najnowszym programie „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” wracamy do sprawy 9-letniej Olivii. Pierwszy raz o jej zaginięciu mówiliśmy w październiku 2017 r., kiedy zwrócił się do nas ojciec dziewczynki, prosząc o nagłośnienie sytuacji.

9- latka jest córką Polki i Hiszpana, urodziła się na Majorce w Hiszpanii. Ojciec od ponad 4 lat nie ma kontaktu z dzieckiem, ponieważ matka wywiozła córkę do Polski. Kobieta została pozbawiona praw rodzicielskich zarówno przez sądy w Hiszpanii, jak i w Polsce. Od kilku lat ukrywa się z dziewczynką. Mimo podjętych kroków policja nie jest w stanie odnaleźć Olivii.

Każdego, kto wie, gdzie może przebywać dziecko, prosimy o kontakt. Reportaż o zaginięciu już w niedzielę 11.03.2018 r. o godz. 14:25 w TVP3.

Program wraca na antenę!

Program wraca na antenę!

Po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich program wraca na antenę ogólnopolską. Premierowe odcinki będą od teraz emitowane w TVP3 (we wszystkich regionach). Od 11 marca program będzie można obejrzeć w każdą niedzielę o godzinie 14.25.

Mimo zmiany anteny formuła programu pozostaje taka sama. Nasz telefon redakcyjny 605 605 405 jest do Państwa dyspozycji, zarówno w tygodniu, w czasie pracy redakcji, jak i w weekendy, w porze emisji programu.

Już dziś zapraszamy na premierowy odcinek w niedzielę 11 marca o 14:25 w TVP 3. Jak zwykle liczymy na Państwa pomoc!

Przerwa w emisji. Wciąż działamy w sieci!

Szukamy zaginionego w Krakowie Piotra Kijanki

Szukamy zaginionego w Krakowie Piotra Kijanki

W najbliższym odcinku programu zajmiemy się sprawą Piotra Kijanki. Mężczyzna zaginął w nocy z 6 na 7 stycznia 2018 r. w Krakowie.

Przypomnijmy, Piotr Kijanka (34 lata) 6 stycznie br., razem z grupą znajomych bawił się w restauracji przy Placu Nowym na krakowskim Kazimierzu. Kiedy skończyła się impreza, zaginiony udał się w do domu w stronę Dąbia. Mężczyzna szedł trasą, którą rejestrują kamery miejskiego monitoringu.

Jak wynika z zapisu monitoringu, o godz. 23:53 Piotr Kijanka przechodził ulicą Miodową w kierunku Dąbia. Ostatnie ślady prowadzą nad Most Kotlarski. W tym miejscu psy policyjne zgubiły trop. Co wydarzyło się tamtej nocy?

W miniony czwartek uczestniczyliśmy w akcji plakatowania miasta. W Krakowie szukaliśmy tropów oraz świadków. Podczas pracy nad reportażem, jako jedynym udało nam się porozmawiać z szefem kryminalnej grupy operacyjnej pracującej nad sprawą. Więcej już w najbliższym odcinku "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...".

Jeśli ktoś z Państwa posiada informacje dotyczące zaginięcia Piotra Kijanki, proszony jest o kontakt z naszą Redakcją tel. 605 605 405.

Poznajcie Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „NADZIEJA”

Poznajcie Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „NADZIEJA”

W najbliższy piątek (02.02.2018 r.) na antenie TVP 1 pokażemy pracę łomżyńskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Nadzieja”. Grupa jest jedną z kilku działających w Polsce jednostek, które pomagają służbą takim, jak straż pożarna czy policja, podczas poszukiwania osób zaginionych.

Grupa „Nadzieja” to stowarzyszenie, które powstało w 2008 r. z inicjatywy księdza Radosława Kubła. Ich hasło przewodnie doskonale obrazuje to, czym się zajmują – „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”. Działania grupy skupiają się na niesieniu pomocy osobom w sytuacji zagrożenia życia.

Wszystko zaczęło się od wyjątkowej pasji księdza Radosława. Duchowny interesował się ratownictwem medycznym. Podczas pełnienia funkcji kapelana policji oraz straży pożarnej uczestniczył w różnych akcjach ratowniczych. Te wydarzenia okazały się inspiracją do założenia grupy, która dziś wspiera służby w działaniach poszukiwawczych i ratowniczych.

Reportaż o działaniach grupy powstał w trakcie I Ogólnopolskich Nocnych Manewrów Poszukiwawczo-Ratowniczych, które odbyły się 24-25 listopada 2017 r. w Nowogrodzie Łomżyńskim (woj. podlaskie). W manewrach wzięło udział ok. 150 osób, w tym jednostki policji, straży pożarnej, straży granicznej i inne grupy poszukiwawcze. Ich celem była współpraca i koordynacja różnych służb w trakcie inscenizowanych wydarzeń – wypadku samochodowego, pożaru i poszukiwań osób zaginionych w lesie.

Więcej o grupie poszukiwawczej już jutro o godz. 15:10 w TVP1.