Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

aktualności

We wrześniu wracamy na antenę TVP3!

We wrześniu wracamy na antenę TVP3!

Wszystkich naszych widzów informujemy, że od 1 września 2018 roku wracamy po wakacyjnej przerwie na antenę TVP3.

Emisje programu odbywać się będą w każdą sobotę o godzinie 12.25. Wyjątkowo najbliższy odcinek 1 września zostanie wyemitowany o 6.30 rano. Opowiemy w nim o poszukiwaniach Moniki Sykuły spod Olsztyna (warmińsko-mazurskie).

Kolejny odcinek 8 września już o zwykłej porze, godzina 12.25. W nim zajmiemy się tematem osób NN, czyli o nieustalonej tożsamości. Jak zwykle czekamy na Państwa pomoc!

Wakacje - przerwa w emisji - działamy w sieci!

Wracamy do tajemniczej sprawy zaginięcia Joanny Rosiak

Wracamy do tajemniczej sprawy zaginięcia Joanny Rosiak

W najbliższym odcinku w sobotę 9 czerwca o 12.25 w TVP3 wrócimy do sprawy Joanny Rosiak, która zaginęła 13 lat temu. Docieramy do istotnych informacji, które przez lata nie wychodziły na światło dzienne.

Joanna Rosiak ze Stargardu Szczecińskiego we wtorek, 7 czerwca 2005 roku wyszła z domu o godzinie 10, jak co dzień do pracy. Miała wtedy 32 lata i pracowała w jednej z firm zajmujących się windykacją i pożyczkami. Tego feralnego dnia wydarzyło się coś, co nie pozwoliło Joannie wrócić do domu. Jej matka od lat nie może pogodzić się ze zniknięciem córki. Szuka na własną rękę. Do tych poszukiwań nie po raz pierwszy dołącza ekipa programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...". Od czasu, gdy po raz pierwszy zajmowaliśmy się sprawą, wiele się zmieniło. Przede wszystkim technologie, dzięki którym dziś można zupełnie inaczej spojrzeć na tę sprawę. Dlatego teraz do niej wracamy.

Efekty naszego dziennikarskiego śledztwa będzie można zobaczyć w najbliższym wydaniu programu.

Poszukujemy Mateusza Kaweckiego, który wracał z Niemiec do Polski

Poszukujemy Mateusza Kaweckiego, który wracał z Niemiec do Polski

W najbliższym odcinku w sobotę 2 czerwca o godz. 12:25 w TVP3 pokażemy Państwu sprawę zaginięcia Mateusza Kaweckiego. Mężczyzna zaginął 29 marca 2018 roku. Wracał samochodem z Niemiec do Polski. Ślad urywa się w Szczecinie.

Mateusz Kawecki ma 30 lat. Pochodzi z Hutkowa, niedaleko Zamościa. Wracał z pracy w Hanowerze w Niemczech do Lipiej Góry w Wielkopolsce. Miał spędzić święta Wielkanocne z rodziną i narzeczoną, która była w ciąży. Dziś na tatę czeka już córeczka.

Ostatni kontakt z Mateuszem był 29 marca. Rozmawiał z nim ojciec przez telefon, mówił wówczas, że za dwie godziny będzie na miejscu i że jest w okolicach Szczecina. Jechał granatowym samochodem BMW na niemieckich tablicach o numerach: H LM 680.

W programie zajmowaliśmy się już tą sprawą na samym początku zaginięcia Mateusza. Jego rodzina, apelowała o pomoc w studio programu. Czekamy na telefony. Najbliższy odcinek, w którym wyemitujemy reportaż w sobotę o 12.25 w TVP3.

Wracamy do sprawy zaginionego dziecka z Katowic sprzed 19 lat

Wracamy do sprawy zaginionego dziecka z Katowic sprzed 19 lat

W najbliższym odcinku w sobotę 19 maja o 12.25 w TVP3 pokażemy Państwu sprawę zaginięcia chłopca sprzed 19 lat, którą na nowo zajęli się funkcjonariusze policji ze specjalnej grupy poszukiwawczej w Katowicach.

Jakub Jaworski miał niespełna 5 lat, gdy 8 stycznia 1999 roku w Katowicach w dzielnicy Szopienice, zniknął z własnego podwórka. Tego dnia po południu udał się do swojego kolegi z pobliskiej kamienicy, miał o 16 wrócić na obiad. Od tego czasu słuch po nim zaginął.

Jego ojciec w dniu zaginięcia przebywał w zakładzie karnym. Odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże i rozboje. Niestety dziś już nie żyje. Matka zaginionego wciąż nie może pogodzić się z utratą dziecka. Mimo akcji poszukiwawczej nie odnaleziono chłopca. Początkowo zakładano, że utonął. Później pojawiły się tropy, które mogłyby wskazywać na to, że dziecko zostało uprowadzone. Policjanci z Komendy Miejskiej W Katowicach na nowo badają sprawę. Spotykają się jednak z wieloma trudnościami - większość świadków, która mogłaby rzucić nowe światło dzienne na sprawę, już nie żyje. Dlatego wykonana została progresja wiekowa, która pokazuje jak chłopiec wyglądałby obecnie. Dziś miałby 24 lata. Policja i rodzina wciąż wieżą, że chłopiec żyje. Ciała dotychczas nie odnaleziono.

Płetwonurkowie odnaleźli ciało mężczyzny we wsi Kijanka

Płetwonurkowie odnaleźli ciało mężczyzny we wsi Kijanka

Kilka miesięcy temu we wsi Kijanka na Mazowszu poszukiwaliśmy zaginionego Dariusza Szczurka. Dziś rano dostaliśmy informację, że prowadząca na naszą prośbę poszukiwania - Specjalna Grupa Płetwonurków RP - odnalazła w tym rejonie ciało NN mężczyzny.

Wszystko wskazuje na to, że to zaginiony 30-latek. Zwłoki zostały odkryte w terenach bagiennych i trudno dostępnych, 600 m od miejsca, w którym znaleziono ubrania zaginionego. Czekamy na wyniki badań DNA, które w przeciągu kilku tygodni potwierdzą, czy odnalezione ciało to zaginiony 30-latek z Rudy Kościelnej (woj. świętokrzyskie). Jednocześnie dziękujemy Specjalnej Grupie Płetwonurków RP za zaangażowanie w poszukiwaniach.

Poszukujemy Zdzisława Gubały z Wymysłowa

Poszukujemy Zdzisława Gubały z Wymysłowa

W najbliższym odcinku pokażemy poszukiwania Zdzisława Gubały, które miały miejsce kilka tygodni temu w Wymysłowie. Mężczyzna zaginął w styczniu tego roku. Oglądajcie nas w sobotę o 12.25 w TVP3

Zdzisław Gubała ma 82 lata. 12 stycznia 2018 roku około 11 wyszedł z domu w Wymysłowie, w woj. śląskim i poszedł do lasu. Niestety nie wrócił. Mężczyzna, mimo podeszłego wieku często chodził na spacery. Nawet trzykrotnie w ciągu dnia. Miał swoje stałe trasy. Niekiedy odwiedzał też rybaków, którzy w pobliżu łowili ryby.

Pan Zdzisław chorował jednak na miażdżycę, miał też zaniki pamięci, 2 lata temu przeszedł udar. Na co dzień mieszkał wraz z żoną, córką i jej rodziną. Tego dnia był widziany na monitoringu sąsiada, jednak z nagrania z uwagi na złą jakość nie można stwierdzić, w którą stronę udał się mężczyzna. Do dziś go nie odnaleziono.

W programie nadawaliśmy już komunikat o zaginionym. Po kilku miesiącach postanowiliśmy wspólnie z rodziną wrócić do sprawy w reportażu. Być może ktoś widział Pana Zdzisława? Czekamy na telefony. Najbliższy odcinek sobota 12.25 w TVP3.

Wracamy do sprawy sprzed 21 lat

Wracamy do sprawy sprzed 21 lat

Zdarza się, że w naszym programie wracamy do niewyjaśnionych spraw zaginięć sprzed wielu lat. W najbliższym programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…" w sobotę 12 maja o 12.25 w TVP3 ponownie wrócimy do jednej z takich historii.

Angelika Rutkowska zaginęła 31 stycznia 1997 w miejscowości Koło w województwie wielkopolskim. Dziewczynka miała wtedy 10 lat. Bliscy zaginionej wciąż nie mogą pogodzić się z utratą dziecka. Jedna z hipotez zakładała, że dziewczyna została uprowadzona. Po latach pojawia się nowy trop, który prowadzi za granice naszego kraju. Czy przybliży on rodzinę i policję w końcu do rozwiązania zagadki, co stało się z dziewczynką przed 21 laty? Dziś Angelika miałaby 31 lat.

Emisja reportażu o zaginionej 10-latce już w najbliższą sobotę 12.05.2018 r., o godz. 12:25, TVP 3. Powtórki także w niedzielę i środę. Odcinek jak zawsze można będzie zobaczyć też na naszej stronie po premierze.

Zaginęła Czesława Białas i Wojciech Słomiany

Zaginęła Czesława Białas i Wojciech Słomiany

Tuż po długim weekendzie majowy zajmiemy się sprawami dwóch zaginięć. Przybliżmy Państwu sprawę zniknięcia kobiety, która trwa już od ponad 20 lat oraz tajemnicze zaginięcie z Holandii.

Czesława Białas pochodzi z Warszawy woj. mazowieckie. Zaginęła 28 listopada 1995 roku. W dniu zaginięcia jej córka Katarzyna wróciła do domu około godz. 18. Na kuchence stał ciepły czajnik, było obrane jabłko i przygotowane lekarstwa. Wszystko wskazywało na to, że kobieta wyszła jedynie na chwilę. Opuściła dom zostawiając dokumenty, miała przy sobie tylko klucze. Do tej pory nie wiadomo, co mogło się wydarzyć 23 lata temu.

W 2010 r., w związku z upływem lat oraz koniecznością załatwienia spraw administracyjnych, sąd uznał kobietę za zmarłą. Mimo to, rodzina wciąż wierzy, że kobieta żyje. Nadziei dodaje fakt, że w wakacje 2017 r. jej córka pani Czesławy znalazła informacje o firmie, którą miałaby założyć zaginiona. Co stało się z mieszkanką Warszawy? W sprawie jest wiele niewiadomych, policja próbuje znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania.

Ponadto, w odcinku opowiemy również historię zaginięcia 42-latka. Wojciech Słomiany pochodzi z Rzeszowa woj. podkarpackie. Zaginął prawdopodobnie 12 października 2017 roku w Holandii, kiedy miał wrócić do Polski. Miał wtedy 42 lata. Za granicę pojechał, aby pracować przy produkcji sera. To nie pierwszy raz, kiedy odwiedzał Holandię, mieszkali tam jego znajomi. Podczas koleżeńskich wizyt nigdy nie dochodziło do problemów.

Tym razem już po dwóch dniach pobytu w Holandii (12 października 2017 r.) pan Wojciech dzwonił do swojego brata z informacją, że chce wracać. Prosił o pomoc przy zorganizowaniu transportu. Nie wiadomo, co się wydarzyło. Nie wytłumaczył, dlaczego tak szybko planuje powrót. To była ostania rozmowa braci. Od tego czasu zaginiony nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Jeśli ktoś z Państwa widział zaginionych, bądź wie, gdzie mogą przebywać prosimy o kontakt z redakcją, tel. 605-605-405.

Więcej informacji w kolejnym odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” emisję zaplanowano na sobotę, 5 maja 2018 r. godz. 12:25 TVP 3.

Szukamy Roberta Kusiora

Szukamy Roberta Kusiora

W kolejny odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” sprawa zaginięcia 46-latka z Rzeszowa. Mężczyzna zaginął 4 miesiące temu.

Robert Kusior zaginął prawdopodobnie 31 grudnia 2017 roku. Wtedy widziano go ostatni raz. Nerwowym krokiem przemierzał ulice miasta, zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Jak informuje nas rodzina, zaginiony chorował na wysokie ciśnienie. W ostatniego grudnia źle się poczuł. Aby pomóc Robertowi, matka wezwała pogotowie ratunkowe. Zespół medyczny przewiózł 46-latka do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego. Po kilku godzinach lekarze zdecydowali, że Robert Kusior nie wymaga hospitalizacji i wypuścili go do domu. Mężczyzna nie czekał na transport, sam wyszedł ze szpitala. Nie wrócił do domu.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy mężczyzna przerywa kontakt z rodziną oraz oddala się od domu. Za każdym razem podczas wcześniejszych zaginięć policja docierała do Roberta. Co stało się tym razem? Gdzie może być mężczyzna? Więcej informacji w najbliższym odcinku.

W programie również rozmowa z dr n. med. Jakubem Paliga – specjalistą psychiatrii. Z ekspertem porozmawiamy o zaburzeniach psychicznych u osób zaginionych, sposobie ich diagnozowania oraz konieczności leczenia.

Emisja reportażu o zaginionym oraz rozmowy ze specjalistą już w najbliższą sobotę 28.04.2018 r., godz. 12:25, TVP 3.