Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

aktualności

W SOBOTĘ 11 I 18 MAJA PREMIERA PROGRAMU O GODZINIE - 14:20

W SOBOTĘ 11 I 18 MAJA PREMIERA PROGRAMU O GODZINIE - 14:20

Premiera programu - sobota godz.14:20 TVP 3

Wyjątkowo 11 i 18 maja 2019 r. premiery odcinków "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." można obejrzeć w sobotę o godz. 14:20 na antenach TVP3 w każdym regionie. Powtórki programu w środy o godz. 20:00 Za zmiany godzin emisji, redakcja nie odpowiada. W przypadku innych zmian będziemy informować naszych widzów na bieżąco. Jak zawsze czekamy na Państwa pod numerem 605 605 405.

500 odcinek programu

500 odcinek programu

500 odcinek programu

Pół tysiąca odcinków programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...” – to tysiące zaginionych dorosłych i dzieci, wiele trudnych spraw i zagadek do rozwikłania, z których ponad połowę udało się rozwiązać. Program kończy w tym roku 23 lata. Od 3 lat powstaje w katowickim ośrodku Telewizji Polskiej. W tym czasie nasza ekipa zrealizowała 106 odcinków, w tym także 500, jubileuszowy odcinek.

Krzysztof Falkowicz - Poszukiwania

Krzysztof Falkowicz - Poszukiwania

Trwają poszukiwania Krzysztofa Falkowicza

Rodzina błaga o pomoc w poszukiwaniu Krzysztofa Falkowicza, który w nocy z 29 na 30 grudnia 2018 roku wyszedł z domu teściów w Górce Lubartowskiej (pow. Lubartowski). Około 23.50 zadzwonił do żony z prośbą aby przyjechała po niego na most w Szczekarkowie, na który miał dotrzeć za 20 minut, mężczyzny jednak tam nie było. Rodzina niestety nie wie, czy przeszedł przez most. Pan Krzysztof przed zaginięciem przeglądał w Internecie (GPS) najkrótszą drogę od Górki w stronę mostu w Szczekarkowie, następnie polnymi drogami do Lisowa. Po drodze niestety nie ma żadnego monitoringu. Mężczyzna do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Jeśli ktoś z Państwa ma informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z redakcją tel. 605 605 405. Emisja reportażu o zaginionym w kolejnym odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, sobota 30.03.2019 r., godz. 17:00, ogólnopolska antena TVP 3.

W Białymstoku doszło do uprowadzeniem 25-letniej kobiety i jej trzyletniej córki Amelki.

W Białymstoku doszło do uprowadzeniem 25-letniej kobiety i jej trzyletniej córki Amelki.

W Białymstoku doszło do uprowadzenia 25 - letniej kobiety i jej trzyletniej córki.

Porwanie miało miejsce w czwartek, po godzinie 10:00 rano przy ulicy Dziesięciny 47 w Białymstoku. Dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy uprowadzili kobietę z dzieckiem poruszali się ciemnozielonym Citroenem C4 Xsara Picasso, o numerze rejestracyjnym: BL 60803 Napastnicy porzucili samochód przy ulicy Cedrowej w Białymstoku. Samochód, którym się poruszali pochodzi z wypożyczalni w Łomży. Policja ustawiła blokady w całym regionie. W sprawę zaangażowali się detektywi z Podlaskiego Biura Wywiadu Detektywistycznego, którzy wyznaczyli nagrodę w wysokości 10 tys. złotych za pomoc w odnalezieniu porwanych osób. Według najnowszych ustaleń, wynika że sprawcy mogą poruszać się samochodem marki Hyundai w kolorze białym. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca 25 – letniej matki i córki Amelki. Trwają poszukiwania.

Aneta Urbaniak - Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Aneta Urbaniak - Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Rozmowa z Anetą URBANIAK z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Projekt badawczy pt. „Rodziny osób zaginionych długotrwale” jest podstawą pracy doktorskiej. Realizowany w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego i współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach tzw. grantu wewnętrznego (uczelnianego). Celem badań jest opis społecznej przestrzeni - społecznego świata - w której funkcjonują bliscy osób zaginionych. Ze względu na innowacyjny obszar, zakres badań jest bardzo szeroki, by móc zdefiniować ewentualne obszary problemowe i w przyszłości konstruować skromniejsze, lecz bardziej precyzyjne przedsięwzięcia badawcze nastawione na konkretne aspekty wyłaniające się z narracji. Jak zawsze czekamy na Państwa pod numerem 605 605 405.

OD 2 MARCA PREMIERA PROGRAMU W SOBOTĘ O NOWEJ GODZINIE - 17:00

OD 2 MARCA PREMIERA PROGRAMU W SOBOTĘ O NOWEJ GODZINIE - 17:00

Premiera programu - sobota godz.17:00 TVP 3

Od 2 marca premiery odcinków "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." można obejrzeć w sobotę o godz. 17:00 na antenach TVP3 w każdym regionie. Powtórki programu w środy o godz. 20:00 Za zmiany godzin emisji redakcja nie odpowiada. W przypadku innych zmian będziemy informować naszych widzów na bieżąco. Jak zawsze czekamy na Państwa pod numerem 605 605 405.

Śląska Brygada Obrony Terytorialnej pomaga w poszukiwaniach

Śląska Brygada Obrony Terytorialnej pomaga w poszukiwaniach

Śląska Brygada Obrony Terytorialnej

Jako jedyna w Polsce wprowadza grupę poszukiwawczo – ratowniczą. Zespół poszukiwawczy będzie się składał z przewodników, nawigatorów i psów. Na przygotowanie programu pilotażowego przewidziane są cztery lata, więc po tym czasie grupy mają brać udział w poszukiwaniach. Grupa ma współpracować z policją, strażą pożarną i ochotnikami. Śląska brygada przez najbliższy rok szkolić ma jedynie nawigatorów, później wybrane osoby zostaną przewodnikami psów. Każdy żołnierz ma mieć własnego psa, który musi zdać egzamin państwowy. Jeśli zda - będzie mógł mieć etat w jednostce a przez to zapewnione dofinansowania na smycze, weterynarza itp. Ale przede wszystkim – czego nie ma w innych jednostkach – będzie miał finansowane szkolenia. Co ważne- jest wiele ras psów, które mogą dostać etat w wojsku. Na pracę mogą liczyć nie tylko owczarki. Emisja reportażu o zaginionym w odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, sobota 16.02.2019 r.

Michał Wojtyś zaginiony

Michał Wojtyś zaginiony

Zaginiony Michał Wojtyś

Michał Wojtyś (29 lat) z Kościelnej Wsi. Zaginął 5 stycznia 2019 roku, pojechał na dyskotekę do Kalisza. Wcześniej spożywał alkohol. Z klubu został wyrzucony przez ochroniarzy, ponieważ spał w loży. To jak został wyrzucony bez kurtki, w samej koszuli zarejestrowały kamery monitoringu. Widział to również kolega, który był z nim na dyskotece. Michał dzwonił później do niego, ale gdy kolega próbował oddzwonić telefon Michała był już wyłączony. Kamery monitoringu zarejestrowały go jak chodzi po mieście a trop gubi się w okolicy rzeki Prosny. Chłopak nie miał przy sobie nic, poza dokumentami, pieniędzmi. W reportażu pokazujemy przebieg ostatnich wydarzeń przed zaginięciem Michała. W materiale pokazujemy tez zdjęcia z szeroko zakrojonych poszukiwań policji, grup poszukiwawczych i rodziny. O przyczynach, obawach i jego problemach z alkoholem opowiadają jego bliscy. W reportażu pokazujemy przebieg ostatnich wydarzeń przed zaginięciem Michała. Okiem rodziny próbujemy ustalić gdzie mógł udać się mężczyzna. W materiale pokazujemy tez zdjęcia z szeroko zakrojonych poszukiwań policji, grup poszukiwawczych i rodziny. W reportażu pokazujemy przebieg ostatnich wydarzeń przed zaginięciem Michała. W materiale pokazujemy też zdjęcia z szeroko zakrojonych poszukiwań policji, grup poszukiwawczych i rodziny. Jeśli ktoś z Państwa ma informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z redakcją tel. 605 605 405. Emisja reportażu o zaginionym w odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, sobota 09.02.2019 r.

Zaginiony Krzysztof Fąfara

Zaginiony Krzysztof Fąfara

W najbliższym odcinku zajmujemy się sprawą zaginięcia Krzysztofa Fąfary z Wrocławia

Krzysztof Fąfara zaginął 9 grudnia 2018 r. we Wrocławiu. Dwa dni przed zaginięciem – 7 grudnia, był legitymowany przez policję i odwieziony do Izby Wytrzeźwień. Natomiast już 9 grudnia został znaleziony na klatce schodowej przy ulicy Jarocińskiej, w bardzo złym stanie. Wyglądał na pobitego albo po upadku ze schodów. Wezwana karetka pogotowia zamierzała go zabrać do szpitala, na co nie wyraził zgody. Miał 59 lat. Jeśli ktoś z Państwa ma informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z redakcją tel. 605 605 405. Emisja reportażu o zaginionym w kolejnym odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, sobota 02.02.2019 r., godz. 12:20, ogólnopolska antena TVP 3.

Zaginął Jan Orlicki

Zaginął Jan Orlicki

W najbliższym odcinku zajmujemy się sprawą zaginięcia Jana Orlickiego z Radomia (mazowieckie)

Jan Orlicki z Radomia zaginął 15 listopada 2018 r . Wyszedł z domu na krótki spacer. Zdaniem rodziny pan Jan ma początki choroby Alzheimera. Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań, nie udało się ustalić gdzie może być. Jeśli ktoś z Państwa ma informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z redakcją tel. 605 605 405. Emisja reportażu o zaginionym w kolejnym odcinku „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, sobota 26.01.2019 r., godz. 12:20, ogólnopolska antena TVP 3.