Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

aktualności

Przyglądamy się pracy Grupy Poszukiwawczej z Myślenic

Przyglądamy się pracy Grupy Poszukiwawczej z Myślenic

Na co dzień pracują jako strażacy, policjanci, czy przedsiębiorcy. Po pracy zamiast odpocząć, ruszają na akcję poszukiwania ludzi i co najważniejsze robią to za darmo. Dlaczego to robią? Skąd biorą na to siły? Szczegóły w dzisiejszym materiale w programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..."

Pracy Myślenickiej Grupy-Poszukiwawczo Ratowniczej z Psami przyglądaliśmy się w ubiegły weekend, podczas pozorowanych akcjach ratowniczo-poszukiwawczych z aspektem gaśniczym, które odbyły się przy Domu Pomocy Społecznej w miejscowości - Pcim, w woj. małopolskim. Akcję przygotowała Grupa GPR Myślenice, wspólnie z Gminą Pcim. Wzięli w niej udział także:Lotnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Ratownictwa PCK Kraków, Malta Służba Medyczna oddział Myślenice, OSP Myślenice - Górne Przedmieście, OSP Tenczyn, OSP w Pcimiu, OSP Trzebunia, OSP Stróża, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Szukamy zaginionego w lesie Bogusława Ryby

Szukamy zaginionego w lesie Bogusława Ryby

W najbliższy piątek 13 października 2017 r. o 15.10 w TVP1, pokażemy reportaż o mężczyźnie, który zaginął w lesie podczas grzybobrania. Każdego, kto ma jakiś sygnał na temat tego zaginięcia prosimy o telefon: 605 605 405.

Tym razem ekipa programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." udaje się do małej miejscowości Celiny, w województwie świętokrzyskim. To tam, 6 września 2017 roku, zaginął 62-letni Bogusław Ryba. Mężczyzna rano udał się na grzyby. Jeszcze wieczorem rodzina zgłosiła ten fakt na policji. Kilka dni później znaleziono w lesie jego czapkę i przewrócone wiadro z grzybami… na tym ślad się urywa. Mężczyzna nie zabrał telefonu, znał dobrze las, nie miał też większych problemów zdrowotnych.

Niestety poszukiwana Kamila Kujawa nie żyje

Niestety poszukiwana Kamila Kujawa nie żyje

Dziś po emisji naszego programu na antenie TVP1, dotarła do nas smutna informacja. Niestety poszukiwana w odcinku Kamila Kujawa nie żyje. Kamila pochodziła z miejscowości Zalewo, w województwie warmińsko-mazurskim, zaginęła 23 września 2017 r. Miała wtedy 34 lata. W studio rozmawialiśmy telefonicznie z jej mężem Mariuszem Kujawą. Rodzinie składamy kondolencje.

Poszukujemy Jadwigi Kopyt z Radomia

Poszukujemy Jadwigi Kopyt z Radomia

Pani Jadwiga wyszła ze swojego mieszkania przy ul. Gagarina w Radomiu i udała się w nieznanym kierunku. Wkrótce do rodziny zaczynają napływać sygnały z dzielnicy oddalonej o ponad 6 km? Jak to możliwe, że tam się znalazła?

Do poszukiwań rusza nie tylko rodzina, ale także wolontariusze z całego miasta. Bierzemy udział w poszukiwaniach z kamerą. Przeszukujemy okoliczne lasy i pustostany.

W ubiegłym tygodniu w programie pokazywaliśmy komunikat z wizerunkiem kobiety. W najbliższy piątek o godz. 15:10 w TVP1 ukaże się reportaż. Ponadto zajmiemy się sprawą zaginionego w okolicach Ełku obywatela Belgii - Lorenzo Cesara. Czekamy na Państwa telefony do redakcji - 605 605 405

Szukamy Jadwigi Burger i Euzebiusza Musialika z woj. śląskiego

Szukamy Jadwigi Burger i Euzebiusza Musialika z woj. śląskiego

W pierwszym odcinku po wakacyjnej przerwie zajmiemy się problemem rosnącej liczby zaginięć wśród osób starszych-zwłaszcza w okresie letnim. Pokażemy dwa reportaże. Pierwszy dotyczy 88-letniej mieszkanki Bytomia (woj. śląskie) - pani Jadwigi Burger. Rodzina ostatni raz widziała ją 15-go lipca. Kobieta cierpiała na demencję starczą.

Drugi temat to zaginięcie 82-letniego Euzebiusza Musialika z Postępu koło Myszkowa (także w województwie śląskim). Z mężczyzną nie ma kontaktu od 29-go maja. Prawdopodobnie udał się do lasu.

Wracamy na antenę po wakacjach!

Wracamy na antenę po wakacjach!

Program "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...", od 1 września, po wakacyjnej przerwie wraca na antenę TVP1 o nowej porze emisji - godzina 15.10. Powtórki także w TVP Polonia i TVP3.

Zbigniew Kłapacz nadal nieodnaleziony

Zbigniew Kłapacz nadal nieodnaleziony

16 czerwca 2017 r. podczas "Konferencji 5 żywiołów - Droniady 2017" w trakcie ćwiczeń prowadzone były poszukiwania zaginionego Zbigniewa Kłapacza.

W porozumieniu z Policją działania w terenie na obszarze ok. 50 hektarów prowadziła: Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Psami, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Goszcza, Kadra i kadeci ze Szkoły Aspirantów, Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, przewodnicy psów ratowniczych i psów zwłokowych oraz wolontariusze - uczestnicy konferencji. Grupy pracowały wykorzystując ortofotomapy wykonane w tym samym dniu przez zespoły dronowe na wskazanym obszarze.

Niestety, do tej pory nie udało się odnaleźć zaginionego. Działania - w podobnym składzie - będą prowadzone w późniejszym terminie, jako ćwiczenia grup poszukiwawczych.

Redakcja przypomina, że wciąż poszukuje zaginionego od 1 stycznia 2017 roku Zbigniewa Kłapacza z Bodzanowa (woj. małopolskie). Jeśli posiadacie Państwo informacje na jego temat prosimy o kontakt tel. 605 605 405 lub e-mailowo: ktokolwiekwidzial@tvp.pl

Podziękowania dla organizatorów "Konferencji 5 Żywiołów"

Wakacyjna przerwa w emisji, przenosimy działania do sieci!

Nowa pora emisji! Piątek 16.25!

Nowa pora emisji! Piątek 16.25!