Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..

Ilona Ptak
reporterka

Odpowiada za kontakt z widzami i rodzinami osób zaginionych. Przekazuje cenne informacje o zaginięciach do służb. Realizuje reportaże.

Absolwentka Dziennikarstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (I stopień) i Uniwersytecie Śląskim (II stopień). Pracę w telewizji rozpoczynała od redakcji Aktualności TVP3 Katowice. Wcześniej od 2012 roku była związana zawodowo z komunikacją społeczną i medialną, pracując w Public Relations. W pracy działała na rzecz inicjatyw społecznych, organizując honorowe akcje krwiodawstwa, wydarzenia proekologiczne i kulturalne.

Od września 2016 roku współpracuje z programem "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...", w którym odpowiada za kontakt z widzami oraz przekazuje informacje o zaginięciach do służb. Pomaga redagować stronę internetową, a także realizuje reportaże. Obecnie jej materiały można zobaczyć także na antenie ogólnopolskiej w programach: „Magazyn Ekspresu Reporterów” (TVP2), czy „Telekurier” (TVP3).

Nagrody i wyróżnienia:

- 2018 - wyróżnienie w kategorii "Debiut Publicystyczny Roku" w konkursie "Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka" za reportaż pt. "On musi wrócić" o zaginionym Piotrze Kijance z Krakowa.